Za Mečiara bolo lepšie, aj tak

Autor: Michal Trško | 10.7.2011 o 13:08 | (upravené 10.7.2011 o 14:01) Karma článku: 7,68 | Prečítané:  1801x

Maily, ktoré chodia z tlačového oddelenia Vladimíra Mečiara občas naozaj stoja za prečítanie. A stále viac. Ktovie čo všetko sa ešte dozvieme.

Ak niekto nemá chuť čítať čokoľvek o HZDS, prosím zatvorte tento blog. Ak sa naopak chcete dozvedieť čo a ako píše tlačové odelenie kedysi najsilnešej domácej politickej strany, prečítajte si nasledujúce riadky. V plnom znení. Mám pocit, že by mali niekde zaznieť, sú naozaj neuveriteľné.

9. júla 2011 19:53 Rok zavadzania stalinizmu

Rok klamstiev, chaosu a zdražovania Radičovej vlády

Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko vníma dnešné prvé výročie vzniku vlády Ivety Radičovej ako rok klamstiev, chaosu a zdražovania. Za 365 dní sme boli svedkami ako Radičovej vláda pochovala predvolebné sľuby, že nebudú privatizovať štátny majetok. To bola najvážnejšia predvolebná a povolebná lož, akej sme boli svedkami.

Ďalšiu lož predstavuje sľub nezvyšovania daní. Vláda, ktorá sa bije do pŕs, že si ctí pravicové liberálne hodnoty, zvýšuje dane, čím ožobračuje každým dňom občanov SR. Zároveň znižuje sociálne istoty. A tak ako charakterizoval ich konanie predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar, učia najohrozenejšie skupiny obyvateľstva ako prežiť z jedenástich platov dvanásť mesiacov, kým za Mečiarových vlád sa zaviedol systém, aby napríklad dôchodcovia mali trinásť dôchodkov na dvanásť mesiacov v roku. Rovnako sa znižuje sociálny status mladých rodín s deťmi.

Preto dnes môžeme po roku jednoznačne konštatovať, že za Vladimíra Mečiara bolo na Slovensku lepšie. Sme svedkami, ako sa zvyšujú ceny potravín a Radičovej vláda zrušila aj Mečiarov zákon o nižšej DPH pre predaj potravín z dvora. A tak je na Slovensku situácia, že sme svedkami predaja nižších skupín kvality potravín a o Slovensku sa hovorí ako o odpadovej krajine pre potravinárske výrobky najhoršej kvality v rámci celej Európy.

Chaos dokumentuje aj množstvo politických subjektov, ktoré sa podieľajú na vládnutí, keď Radičovej vláda visí na šnúrke od gatí Igora Matoviča a na druhej šnúrke od gatí Petra Zajaca. Takto rozdrobená politická vládna moc pristupuje k riešeniu problémov chaoticky a nekoncepčne, čo sa odráža v znižovaní sociálnych a už i zdravotných istôt občanov.

Pritom všetkom sme svedkami prerábania nášho demokratického systému prvkami známymi zo stalinizmu, keď sa vládna moc takisto snažila podriadiť justičné orgány, ako je tomu i dnes. Zároveň sa zhoršuje medzinárodné postavenie Slovenska, keď kolabuje slovenská armáda a bezpečnosť, pričom vláda SR nedostatočne chráni slovenskú zvrchovanosť a samostatnosť. ĽS-HZDS preto konštatuje, že Slovensko od roku 1989 nemalo horší vládny kabinet, akému dnes šéfuje Iveta Radičová.

Stanislav Háber,
riaditeľ Odboru verejnej mienky ĽS-HZDS

PS. Začať po rokoch opäť blogovať takto nie je celkom štandardné, uznávam. Ale musel som.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?